Bakchich
Połączenie dwóch spółek - Wersja do druku

+- Bakchich (http://bakchich.info)
+-- Dział: Stwórz giganta (http://bakchich.info/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Fuzje i podziały (http://bakchich.info/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Połączenie dwóch spółek (/showthread.php?tid=116)Połączenie dwóch spółek - Presefona - 09-08-2016

Witam! Moja firma zajmuje się produkcją półfabrykatów. Dobrze zaznajomiona firma wykorzystuje je w swojej produkcji. Postanowiliśmy, że dobrze by było połączyć nasz biznes i przedsiębiorstwa. Chciałabym wiedzieć jak to zrobić i czy znacie kogoś kto mógłby wykonać dla mnie umowę.


RE: Połączenie dwóch spółek - uczciwa konkurencja - 09-08-2016

Akurat na tym się jakoś specjalnie nie znam. To pewnie w różnych firmach różnie wygląda. A macie już wynegocjonowane warunki połączenia firm? I jak to ma wyglądać po połączeniu? Będziecie jedną firmą czy chcecie zachować swoją odrębność osobowości prawnej? Kto będzie właścicielem tych połączonych firm? To są spółki czy jaką osobowość macie teraz?


RE: Połączenie dwóch spółek - Presefona - 09-08-2016

No właśnie to bym chciała ustalić. Na razie stanęło na pomyśle i wstępnych uzgodnieniach, że będziemy współdzielić maszyny, które są bardzo drogie i osobno nie opłacałoby się nam w nie inwestować. Nad szczegółami się jeszcze nie zastanawialiśmy bo ani ja ani mój przyszły wspólnik się na tym dobrze nie znamy. Oboje jesteśmy właścicielami spółek akcyjnych.


RE: Połączenie dwóch spółek - PrzemekW-wa - 09-08-2016

No jak masz takie podejście, że nic nie wiesz i nic nie masz dokładnie ustalone to najlepiej zgłoś się tutaj - kancelaria prawna katowice. Tak będzie najłatwiej i najszybciej, a i tak wcześniej czy później będziesz potrzebować prawnika żeby stworzyć umowę. Prawnik CI wytłumaczy wszystko, pomoże ustalić szczegóły fuzji czy połączeniu i podjąć decyzję o tym jaką formę prawna przybrać. Najlepiej będzie go odwiedzić z przedstawicielem tej drugiej firmy.


RE: Połączenie dwóch spółek - pan_prezes - 09-08-2016

Jak ja nie lubię ludzi co pytają o coś ale sami do końca nie wiedzą co chcą. To temat rzeka i nikt Ci tu porady prawnej nie da, bo nawet z prawnikiem ustalenie wszystkiego zajmie pewnie kilka godzin.