Witaj!


Witaj na naszym forum!


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomysł na biznes dla młodego rolnika
Offline
GrzesiekZKlopotowa
Nowicjusz


**

1
1
Aug 2016
0
#1
Cześć mam na imię Grzesiek i mieszkam na wsi. Tatko zapisał mi gospodarstwo w spadku, ale te wszystkie uprawy są coraz mniej opłacalne. Hodowla krów czy świń też nie przynosi kokosów, a moja Pani ma niemałe wymagania finansowe, bo Mariolę to sobie z miasta przywiozłem. Musi się tu umalować, tu jakiś nowy ciuch, a przez dyskoteką wiejską to wiadomo, że zawsze do fryzjerki Marii musi iść. Nie żałuję jej pieniędzy na to, żeby dobrze wyglądała, bo wiadomo, że potem pół wsi mi na bawce w remizie zazdrości. A jak Mariola założy białego kozaka, to oczy im w orbit wychodzą. Tam czy inaczej muszę znaleźć jakiś sposób, żeby więcej zarabiać, bo to wszystko kosztuje, a i ja w używanych gumiakach w nieskończoność chodzić nie mogę. Byłem u Wójta żeby mi  pomógł, ale on rozłożył ręce bezradnie i mówił, że duże bezrobocie na wsi i że pomóc nie może. Coś wspominał o jakiś dotacjach dla młodych rolników, ale nic nie zrozumiałem - może ktoś mi to jakoś prosto wyjaśni? Na kartce mi napisał coś takiego: "program rozwoju obszarów wiejskich - ułatwienie startu młodym rolników". Mógłbym podobno to w Internetach sprawdzić, ale nie wiem jak szukać. Mógłby mi Wiesiek pomóc bo on do szkoły chodził, a on dopiero na końcu wsi mieszka. Poza tym też jest młody, więc jeszcze by mi pomysł podebrał. Matuchna moja mówi, żebyśmy agroturystykę założyli, ale nie lubię jak mi obcy ludzie łażą po mieszkaniu, jeszcze ktoś by mi Mariolkę podrywał, jakbym nie miał na niego oka. Macie jakieś inne pomysły?
Offline
Antoni Kaczmarek
Super Moderator


******

15
4
Aug 2016
0
#2
Najprościej rzecz ujmując jest to system pomocy młodym rolnikom, czyli takim którzy nie przekroczyli 40 roku życia. Oczywiście aby taką dotację otrzymać, należy posiadać gospodarstwo rolne. Niestety okres składania wniosków o takie wsparcie skończył się 29 kwietnia, jednak jest spora szansa że nabór znów ruszy, dlatego warto być na bieżąco z nowinkami z gminy. Wniosek można złożyć osobiście lub poprzez upoważnioną osobę (lub też wysłać listem poleconym) do kierownika biura powiatowego, właściwego ze względu na miejsce położenia gospodarstwa ( nie mylić z miejscem zamieszkania). Więcej szczegółów na ten temat możesz przeczytać w tym artykule http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/arty...nikom.html

Osobiście uważam, że taka pomoc to bardzo dobry sposób na początek, ryzyko również jest niewielkie.

I jak najbardziej rozumiem potrzeby młodych kobiet, moja żona pół pensji wydaje na ciuchy  Szczęśliwy Ale cóż kobiety trzeba kochać takie jakimi są.
Offline
przedsiebiorca_roku
Praktykant


***

29
11
Jul 2016
0
#3
Niech Mariola przestanie się malować i pomoże Ci w biznesie ;p. Na Twoim miejscu pomyślałbym o jakichś "nowomodnych" uprawach. Możesz iść albo w GMO, albo dokładnie w przeciwnym kierunku, czyli w uprawy ekologiczne, bez nawozów i środków ochrony roślin. Teraz jest szał i moda na takie uprawy, więc na pewno zarobisz na tym dobrą kasę.
Offline
Adam_Krop98
Nowicjusz


**

6
1
Aug 2016
0
#4
zmień kobietęSkocz do:


Users browsing this thread: 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyTrade theme by eNvy © 2014.